Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ladies and gentleman, The Beatles!

Mám víc oblíbených kapel, ale ta první a pro mě ze všech nejlepší jsou slavní The Beatles. Každý o nich jistě někdy slyšel, někomu se jejich hudba nelíbí (já takovým lidem nerozumím), ale přesto by měl znát podstatné informace o této čtveřici. "Brouci" se totiž právem řadí mezi ty nejlepší kapely všech dob, pravděpodobně jsou dodnes tou vůbec nejznámější, přestože "Beatlemanie" už dávno pominula, a i v dnešní době mají slušnou základnu posluchačů.

The Beatles tvořili George Harrison, John Lennon, Paul McCartney a Ringo Starr (vlastním jménem Richard Starkley). Rodné město všech čtyř Brouků je anglický Liverpool, narodili se ve čtyřicátých letech minulého století: nejstarší je Ringo, stejně jako John spatřil svět v roce 1940, později v roce 1942 se narodil Paul McCartney a roku 1943 George Harrison. V dětství se neznali, později se John seznámil s Paulem, který přivedl šikovného kytristu od nich ze školy - George Harrisona. Spolu založili rock n rollovou kapelu a odcestovali do Hamburku, tam poznali šikovného bubeníka Ringa. Tak vznikla roku 1962 nejslavnější kapela všech dob!

 

the_beatles_in_america.jpg

 

licence: public domain
autor: United Press International, fotograf neznámý
zdroj:http://commons.wikipedia.org

Svým prvním albem Please Please Me vzbudili Brouci šílenství v celé Británii, později zachvátila Beatlemánie celý svět. V době, kdy byla liverpoolská čtyřka nejpopulárnejší, podotknul John Lennon, že pro mladé lidi jsou známější než Ježíš Kristus. Poznámka byla špatně vyložená jako skandální výrok a po tomto incidentu se Beatles stali neoblíbení u představitelů církve. Právem, o pár let později odcestovali do Indie, kde se zajímali o umění meditace a východní náboženství, v této době také prohlubovali míru svého experimentování s drogami. Jak indická kultura, tak omamné látky ovlivnily jejich další tvorbu.

Raná tvorba Beatles se nedá srovnávat s jejich posledním albem (uváděno Abbey road i Let it be, které bylo vydáno později, přestože některé nahrávky jsou starší než Abbey road). Každé jejich album je jiné. Doporučit můžu každé z nich, všechny jejich písničky jsou úžasné a každý si najde tu svou :-)


Paul McCartney dnes

Licence: public domain
autor:Rich007
Zdroj:http://commons.wikipedia.org

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10277
Měsíc: 190
Den: 6